Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdravím,

všechny příznivce plastikového modelářství

a sportovní nadšence!

                            

Několik slov o sobě:

zahreb-12-stupne-vitezu-3.jpg

Stupně vítězů,bronzová medaile z letních evropských her transplantovaných sportovců v chorvatském Záhřebu 2012.                                  

 

 

 Dovolená v Turecku 2007 na turecké riviéře v Analyii,

antické město Perge.

dovolena-v-turecku-perge.jpg 

 

Jméno: Honza Svoboda, moje přezdívka je Štír,
Věk: 50 let, stav: zatím ženatý, nyní se rozvádím.

Dcerka Kačka .

fotka-kacka-2.jpg

  kacenka-v-krabici.jpg 


Bydliště: toho času jsem se přestěhoval opět do Prahy, dříve jsem žil s rodinou ve východních Čechách (Pardubický kraj).
Barva očí: modrá.

Barva vlasů: tmavě hnědá.

Největší úspěch:

Přežití těžké operace ve FN Motole, kompletní transplantace plic v roce 2010!

 Více jak po 25 letech návrat k plastikovému modelářství v roce 1998!   
 

zahreb-12-pinces-pekelne-soustredeni.jpg

 

 

 

 

 


Účást na letních evropských hrách transplantovaných lidí v chorvatském Záhřebu 2012!

 

 

Oblíbené jídlo: smažený řízek s brambory nebo kuřecí maso s rýží.
Oblíbené pití: dobré pivo k obědu, nejlépe nealko "Birell" nebo "plzeňská desítka".


Ostatní záliby: především sport: tenis a stolní tenis, dále jízda na horském kole, hra petanque nebo šachy. Vše v rámci  přípravy na 8.roč. letních evropských her transplantovaných sportovců,které se uskuteční v polském Krakově v roce 2014!

Dále pak rád, luštím "švédské křížovky" nebo "sudoku".

Mezi moje další oblíbené "aktivity", patří "gaučing", a to převážně po výborném jídle.

 


Dobrá zpráva ze září 2010:

 Vážení přátelé,

 s velkou radostí, potěšením a s nesmírným uspokojením,  Vám Všem, mohu sdělit  "dobrou zprávu"!

 Po velmi těžké a náročné, ale především úspěšné transplantaci plic (30.8.2010), a po měsíční hospitalizaci ve FN Motole, jsem opět doma!

Chtěl bych touto cestou moc poděkovat, jednak týmu operátorů pod vedením doc. Lieschkeho, za profesionálně odvedenou  práci! Dále náleží , mé poděkování,  veškerému zdravotnímu personálu , ať již na ARu, JIPu či transplantačním oddělení, za věnovanou zdravotní péči a potřebnou pomoc po tomto operačním zákroku!

Rovněž musím poděkovat své rodině, především manželce Petře a rodinným příbuzným, za veškerou podporu a nezištnou pomoc, v nejtěžších chvílích mého života!

V neposlední řadě, děkuji Vám všem, kteří jste mi drželi všechny "palce",  během mé hospitalizace a v domácím léčení přáli brzkého uzdravení!

Nyní mně čeká, několika měsíční domácí rekonvalescence a pravidelná kontrolní vyšetření na transplantačním centru ve FN Motol.

Doufám, že Vás tato "zpráva" velmi potěší a společně s Vámi věřím, že se v nejbližších týdnech, opět osobně setkám!

To vše podle mého hesla: "Dokud nejde o život, tak nejde o nic!".

 

Modelařina:  

hradec-10--diorama-172--germany-1945-1.misto.jpg

  Jako příznivec a nadšenec tohoto překrásného koníčka, ke kterému plastikové modelářství bezesporu patří, vytvářím za tímto účelem,  tyto osobní webové stránky.
K "modelařině" jsem se vrátil po 25 letech v roce 1999. V dětském věku jsem převážně stavěl modely letadel v 1/72. V posledních letech jsem "přešel" na "malou techniku" a " dioramata" (také v měřítku 1/72). Specializuji se především na bojovou techniku a dioramata z období 2. světové války. To však neznamená, že si někdy nepostavím i jiné modely, např.: letadel, aut, figurek, lodí ....

 

 Další mé aktivity: 

reditel-souteze.jpg

Ostatní mé volnočasové aktivity, nespočívají pouze ve stavění modelů (klasické modelařiny),  ale rozšířil jsem je o další.
Tak například, do nedávné doby jsem byl ředitelem mezinárodní modelářské soutěže "Prosek Model" (úvodních 5 ročníků),kterou jsem v roce 2002 přivedl "na svět".
Od roku 2001 jsem byl vedoucím lektorem kroužku plastikových modelářů při DDM (Dům dětí a mládeže) na Praze 9.
V obou těchto profesích, jsem se snažil řídit heslem:

"Kdo si hraje, nezlobí!"

Po úspěšné transplantaci plic patří k mým dalším aktivitám, především sportovní využití volného času, a to především tím,že se věnuji hraní tenisu,stolního tenisu a petanque!

Při tomto "sportování"se snažím řídit heslem:

"Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se!"

Což jsem potvrdil svou účastí na 7.roč.evropských letních her transplantovaných sportovců v chorvatském Záhřebu v srpnu 2012.

 

rozhodci.jpg

Během kalendářního roku, na některých modelářských soutěží, pomáhám s hodnocením soutěžních modelů, jako rozhodčí, ať již na "bodovačkách" či při hodnocení systémem "líbí-nelíbí".

 


Klubová činnost:

 V roce 2003 jsem v Praze 9, založil KPM (klub plastikových modelářů ) Prosek Panthers, který je členem SMČR (Svaz modelářů České republiky). Jeho prvním předsedou, jsem byl, po celé 4- leté funkční období. Bližší informace o činnosti klubu, naleznete na webové adrese: www.kpmprosek.cz

 

logo-ijsmodel.jpg


Sponzoring:

 Svým sponzorováním dětských kroužků a modelářských soutěží, se snažím podporovat a rozvíjet tuto zájmovou činnost. Především pak pomoct všem dětem ( začínající i pokročilí), kteří ve svém volném čase, věnují se této překrásné zálibě.


Modelářské soutěže a navštívené akce:

Každoročně se velice rád a aktivně, zúčastňuji modelářských soutěží, ať již jako modelář nebo rozhodčí, a to nejen u nás, ale také v zahraničí! Při těchto akcích,  se rád potkávám, se stejně "postiženými" lidmi, s kterými mohu "pokecat", nejen o "modelařině".

 

 

caslav10-mt-morris-c8-honza-sv..jpg

Během kalendářního roku, pokud mi to "čas" a "zdravíčko" dovolí, navštěvuji různé modelářské burzy, vojenská muzea nebo různé akce s vojenskou tématikou.

 


Závěrem:
Jsem velmi rád, že se mohu společně s Vámi, podělit o radost , potěšit z výborných výsledků a úspěchů  mé modelářské práce.

 


Od roku 2007 vedu kroužek převážně začínajících plastikových a papírových modelářů při Základní škole v Sezemicích. Nejen pro modeláře, z kraje pod "Kuňkou" (Kunětickou horou), jsem zřídil tyto webové stránky:www.kpmsezemice.estranky.cz.

 

 

poradatele-modelarske-souteze.jpg 

 Od roku 2008 jsem pořádal (byl ředitelem) modelářskou soutěž pod názvem "Sezemice model aneb setkání plastikových modelářů pod Kuňkou". Tato soutěž byla určena pro všechny modeláře, ať již registrované či neregistrované, dále bez rozdílu věku (děti a senioři), a také pro soutěžící z celé naší republiky. Z osobních a technických důvodů byla po 4 letech tato soutěž ukončena, resp. přemístěna do Rybitví, pod názvem "Rybitevský vevrčák" a volně tak navazuje na již zmiňovanou modelářskou akci "Sezemice model". Rovněž,  od tohoto roku (2008), jsem založil KPM Sezemice, jehož členy jsou děti z modelářského kroužku při ZŠ Sezemice a přibývají další modeláři- členové, z řad dospělých.